Aktualności Biegi narciarskie LKS Markam

Dwa brązowe medale naszych narciarek

Podczas rozgrywanej w Zakopanem  od 23 lutego do 1 marca  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych,  bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki klubu LKS „Hilltop” Wiśniowa – Osieczany .

Weronika Kaleta indywidualnie zdobyła brązowy medal, a jej koleżanka uplasowała się na 4 miejscu w biegu na 5 km stylem dowolnym. Weronika bardzo dobrze pobiegła również w konkurencji sprinterskiej stylem klasycznym. Pewnie wygrała półfinał i prowadziła bieg finałowy. Niestety błąd 200 przed metą pozbawił ją nie tylko złota, ale i jakiegokolwiek medalu. W biegu na 5 km stylem klasycznym Weronika zajęła 5 miejsce, a Iwona 7.

Ostatniego dnia zawodów rozegrano konkurencje team sprintów techniką dowolną. Nasze zawodniczki po emocjonującym boju    ostatecznie zdobyły brązowy medal !

Gratulujemy!

Olimpiada jest jednocześnie mistrzostwami  kraju dla kategorii junior /ka B (16-17 lat) oraz junior /ka A (18-19).