Aktualności Biegi narciarskie LKS Markam

Dwa srebrne medale na Mistrzostwach Polski Seniorów

W dniach 11-12 luty na trasach PZN w Wiśle odbyła się pierwsza część Mistrzostw Polski Seniorów w Biegach Narciarskich. W ramach tej części rozegrano dwa biegi: sprint stylem dowolnym oraz bieg na dystansie 5 km stylem dowolnym. Na starcie stanęli najlepsi polscy biegacze w tym członkowie kadr narodowych.
Urszula Łętocha – zawodniczka LKS „Hilltop” Wiśniowa-Osieczany i członek kadry narodowej, zdobyła w obu biegach dwukrotnie srebrny medal. Dla zawodniczki zawody te były nie lada wyzwaniem, gdyż 5 dni wcześniej wróciła z Mistrzostw Świata U-23, które rozgrywane były Park City w USA. Nie tylko różnica stref czasowych, ale przede wszystkim zejście z 2000 m.n.p.m sprawiły że Mistrzostwa przypadły na najsłabszą dyspozycję. W sprincie o drugiej pozycji zadecydował błąd na ostatnim wirażu przed metą. W biegu stylem klasycznym o 50 s szybsza okazała się Kornelia Kubińska z AZS AWF Katowice.
W ramach mistrzostw rozegrano równolegle Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, czyli mistrzostwa do lat 23. Urszula zwyciężyła dwukrotnie w tej kategorii i zdobyła dodatkowo dwa złote medale.

W zawodach startowały również młodsze zawodniczki z LKS „Hilltop” Wiśniowa-Osieczany. Weronika Kaleta zajęła świetne 10 miejsce w sprincie i 13 miejsce na dystansie. Iwona Piekarz zajęła 13 miejsce w sprincie i 17 miejsce w biegu klasykiem. Dla dziewcząt, które obecnie biegają w kat. junior B (17-18 lat) starty te były przygotowaniem do krajowych mistrzostw ich kategorii wiekowej, które odbędą się w Zakopanem w dniach 23-28 luty.
W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski klub reprezentowała również Anna Żółtak, która w biegu stylem klasycznym zajęła 10 miejsce.