Aktualności Biegi narciarskie LKS Markam

Kinga Dróżdż srebrną medalistką!

W dniach 03-04.03.2017 r. piętnastu reprezentantów LKS „Hilltop” Wiśniowa-Osieczany wzięło udział w  Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i  Gimnazjadzie  w Narciarstwie Biegowym , które rozegrano w Białce Tatrzańskiej. W zawodach wzięło udział 300 biegaczy narciarskich z całego kraju. Kwalifikacją do finałów krajowych były Mistrzostwa Województwa, w których nasi zawodnicy uplasowali się w pierwszych dziesiątkach w swoich rocznikach. Skład reprezentacji: Natalia Szymoniak, Małgorzata Bajer, Martyna Hajduk, Ewa Kuropatwińska, Izabela Dudzik, Szymon Woźniczka, Izabela Banach i Kinga Dróżdż, Karolina Kaleta, Joanna Kopytek. Weronika Janisz, Mikołaj Janisz, Gabriela Gdula, Julia Gdula oraz Adam Kowalczyk

Pierwszego dnia rozegrano biegi stylem klasycznym. Medal srebrny na dystansie 2 km zdobyła Kinga Dróżdż, przegrywając  zaledwie  o 5,4 sekundy  z Zuzią Fujak z Jastrzębia Zdroju.  Tuż za podium w kategorii rocznik 2005 uplasowała się Gabrysia Gdula, której do medalu brakło niespełna 3 sekund. Bardzo dobry start zaliczyli: Karolina Kaleta – 6 miejsce, Natalia Szymoniak – 10 miejsce, Małgorzata Bajer – 9 miejsce, Izabela Dudzik – 10 miejsce, Izabela Banach – 8 miejsce, Mikołaj Janisz – 7 miejsce, Weronika Janisz – 12 miejsce, Ewa Kuropatwińska – 14 miejsce.

Drugiego dnia startowano stylem dowolnym. Najlepiej zaprezentowała się Gabrysia i  Mikołaj zajmując   5 miejsce oraz Karolina i Kinga, które uzyskały szósty czas w swoich kategoriach. Natalia uplasowała się na 11 miejscu, Małgosia na 9, Iza Dudzik na 13, a Iza Banach na 10 miejscu.

Specjalne  wyróżnienie otrzymała Julia Gdula, która okazała się  najmłodszą uczestniczką zawodów.