Aktualności Biegi narciarskie LKS Markam

Podwójne wicemistrzostwo województwa

We wtorek, 21 lutego odbyła się w Białce Tatrzańskiej Wojewódzka Gimnazjada i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich. Jednocześnie była to kolejna edycja Małopolskiej Ligi w Biegach Narciarskich, Liga Regionalna  Grupy Azoty oraz XI Memoriał im. Kazimierza Bubuli –  trenera i nauczyciela wychowania fizycznego, który uczył w Zespole Placówek Oświatowych w Wiśniowej w latach 1978-2002. W zawodach, których współorganizatorem był Urząd Gminy w Wiśniowej wzięło udział ok. 400 zawodników.

Uczennice z Gimnazjum w Wiśniowej zdobyły drużynowo drugie miejsce w kategorii dziewcząt, a w ogólnej punktacji ligi – trzecie. Dziewczęta miały do przebiegnięcia dystans 3 km. Część reprezentacji szkoły  trenuje na co dzień  w klubie LKS „Hilltop” Wiśniowa-Osieczany. Skład zespołu: Natalia Szymoniak, Patrycja Jędrocha, Justyna Ciślik, Klaudia Baran, Małgorzata Bajer, Ewa Kuropatwińska, Martyna Hajduk, Kinga Ciślik, Izabela Dudzik, Sandra Bonder, Emilia Hebda, Gabriela Stańdo.

Młodsze dziewczęta – uczennice Szkoły Podstawowej w Wiśniowej „postanowiły” powtórzyć sukces starszych koleżanek i również sięgnęły po srebro w wojewódzkich mistrzostwach. Dziewczęta pokonywały dystans 2 km i 1,5 km. Skład zespołu: Kinga Dróżdż, Izabela Banach, Agata Obajtek, Eliza Maj, Edyta Węgrzyn, Izabela Murzyn,  Justyna Dudzik, Alicja Paździo, Barbara Ciślik, Julia Szczechowicz, Grażyna Błaszczak, Aleksandra Dróżdż.

Zawodnicy LKS „Hilltop” Wiśniowa-Osieczany również w biegach indywidualnych  poszczególnych roczników osiągnęli  wysokie wyniki. Po srebrny medal sięgnęli Karolina Kaleta, Kinga Dróżdż i Mikołaj Janisz. Brązowy medal zdobyły Izabela Banach oraz Gabriela Gdula. Miejsca w pierwszej dziesiątce zdobyli: Małgorzata Bajer (4 m.), Natalia Szymoniak (5 m.), Weronika Janisz (6 m.), Ewa Kuropatwińska (7 m.), Martyna Hajduk (8 m.), Szymon Woźniczka (8 m.), Izabela Dudzik (8 m.), Joanna Kopytek (9 m.)

W ramach Memoriału odbył się bieg open na 5 km, w którym liczną grupę stanowili wychowankowie pana Kazimierza Bubuli oraz członkowie klubu narciarskiego z Wiśniowej.  Wśród kobiet zwyciężyła Urszula Łętocha, a za nią uplasowały się kolejno Iwona Piekarz oraz Weronika Kaleta. Wszystkie panie reprezentują na co dzień klub LKS „Hilltop” Wiśniowa –Osieczany.  W kategorii kobiet 40+ zwyciężyła Zofia Leśnik z UKS Regle Kościelisko. Wśród panów zwyciężył Bachleda Łukasz z Obidowej. Kolejne miejsca zajęli Bogusław Gracz (Ząb), Marcin Rzeszutko (Zakopane), Paweł Bubula, Tomasz Garbień, Marek Murzyn, Piotr Sutkowski i Witold Maj (wszyscy z Wiśniowej). W kategorii mężczyzn 40+ zwyciężył Edward Mucha z Limanowej, a kolejne miejsca zajęli Krzysztof Pieniądz (Kraków), Daniel Janisz (Kraków), Paweł Budziszewski (Płońsk).

Nagrody wszystkim zwycięzcom wręczyli pan Wiesław Stalmach – Wójt Gminy Wiśniowa, pan Krzysztof Głowacki – Dyrektor ZPO w Wiśniowej oraz pani Irena Bubula – żona Kazimierza Bubuli. Sponsorami  zawodów byli Urząd Gminy Wiśniowa, Małopolski Szkolny Związek Sportowy, MOS Limanowa, MOS Myślenice, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, LKS „Hilltop” Wiśniowa-Osieczany, Gabinet Stomatologiczny Paolo Dent z Wiśniowej, Specjalmed s.c. z Wiśniowej, firma Hilltop Caps z Myślenic.