Aktualności Biegi narciarskie LKS Markam

Urszula Łętocha zwyciężczynią Slavic Cup

W ten weekend (11-12.03.17 r.)  w Harrachovie  odbyła się ostatnia edycja z cyklu zawodów Pucharu Kontynentalnego Slavic Cup, rozgrywanego  od grudnia w Czechach, Słowacji i Polsce.  W kategorii kobiet  punktację generalną wygrała zawodniczka LKS „Hilltop” Wiśniowa-Osieczany  – Urszula Łętocha. Tym samym Ula zapewniła siebie start w pierwszym periodzie Pucharu Świata w sezonie 2017/18. Gratulujemy!

Cykl zawodów rozpoczął się  w połowie grudnia w Strbskim Plesie na Słowacji. Urszula zajęła tam 3 miejsce w sprincie techniką dowolną i 3 miejsce w sprincie techniką klasyczną. Kolejna edycja odbyła się w Zakopanem 18 i 19 lutego. Ula wygrała zarówno bieg na 5 km stylem klasycznym jak i na 10 km stylem dowolnym.  W dniach 24-26.02.17 r. zawodniczka wystartowała w Jablonec, gdzie zajęła 3 miejsce w prologu, 1 miejsce na 5 km stylem klasycznym oraz 3 miejsce na 5 km stylem dowolnym. Podczas tych zawodów uzyskała najlepsze punkty FIS w tym sezonie – 78,73. Podczas ostatniego weekendu w Harrachovie Ula zajęła 2 miejsce w sprincie stylem klasycznym i  6 miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym.