Aktualności Biegi narciarskie LKS Markam

Złoto i brąz na Mistrzostwach Polski

W dniach 22-26 marzec w Szklarskiej Porębie/Jakuszycach odbyła się druga część Mistrzostw Polski Seniorów w Biegach Narciarskich. W konkurencji team sprint stylem klasycznym nasza sztafeta z LKS „Hilltop” Wiśniowa – Osieczany w składzie Urszula Łętocha oraz Weronika Kaleta wywalczyła brązowy medal, ulegając drużynie z AZS AWF Katowice oraz  UKS Regle Kościelisko.

Na dystansie  15 km stylem dowolnym Ula wywalczyła wśród seniorek 4 miejsce jednocześnie zdobywając  złoty medal  na tym dystansie w kategorii młodzieżowej. Na koniec mistrzostw rozegrano sztafety 4 x 5 km. Nasza drużyna w składzie Urszula Łętocha, Weronika Kaleta, Iwona Piekarz oraz Karolina Kaleta po niezwykle trudnej walce o medal ostatecznie uplasowała się na 5 miejscu.

To były ostatnie starty w tym sezonie w biegach narciarskich, sezonie bardzo udanym dla klubu LKS „Hilltop” Wiśniowa-Osieczany, ale  i trudnym ze względu na kontuzję najlepszej zawodniczki – Sylwii Jaśkowiec.  Przed nami emocjonujący kolejny rok – rok olimpijski.

Cieszymy się, że Sylwia po trudnych operacjach i długiej rehabilitacji kolana już rozpoczęła treningi i przygotowania do kolejnego sezonu – mówi prezes klubu Anna Bubula. – Mocno wierzymy, że Sylwia szybko powróci do formy i na Igrzyska Olimpijskich w  Pijongczang uzyska bardzo dobre wyniki.