Aktualności Biegi LKS Markam Piłka Nożna Siatkówka Tenis Stołowy

Festiwal Sportowy im. Kazimierza Bubuli podsumowanie

Druga odsłona Festiwalu Sportowego im. Kazimierza Bubuli w Wiśniowej za nami.
W imprezie wzięło udział około 600 zawodników, którzy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, pucharami i dyplomami. Festiwal odbył się w dniach 4-5 września 2021 r., obfitował w rywalizację indywidualnych zawodników i drużyn w turniejach: siatkarskim (4 drużyny), piłki nożnej (10 drużyn), tenisa stołowego, biegach: Wiśniowa RUN (100 zawodników), Masakrator Kids z przeszkodami, na nartorolkach a także w rozgrywkach szachowych (90 zawodników).

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla dzieci w postaci m.in. dmuchanej zjeżdżalni i ścianki wspinaczkowej. Przygotowano też punkt szczepień. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy OSP z Gminy Wiśniowa, OSP GPR Myślenice oraz firma Specjalmed.

Tegoroczny festiwal był kolejnym świętem sportu w Wiśniowej, nad którym patronuje śp. Kazimierz Bubla. Pierwsza edycja odbyła się w 2020r. Kazimierz Bubula był propagatorem wychowania fizycznego, nauczycielem dyplomowanym, kolarzem, trenerem narciarstwa biegowego i twórcą sukcesów sportowych dzieci i młodzieży.

Pochodził z Grabia, gdzie ukończył Szkołę Podstawową, następnie uczył się w LO w Bochni, a w latach 1972-1977 studiował w AWF w Krakowie. Przez rok pracował w SP nr 7 w Krakowie, a od 1978 aż do śmierci w 2002 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana i Gimnazjum w Wiśniowej. Był kolarzem „Olimpii” Bochnia i „Prądniczanki” Kraków. W 1979 r. ukończył kurs instruktorski narciarstwa biegowego, w 1980 r. kurs sędziowski z narciarstwa, a następnie w latach 1987 – 88 studia trenerskie uzyskując tytuł trenera II klasy w narciarstwie biegowym.

Od 1979 w SP Wiśniowa realizował program tzw. „próby limanowskiej” z ukierunkowaniem lekcji wychowania fizycznego klas usportowionych na narciarstwo klasyczne. Na tej bazie utworzył sekcję narciarską LKS Wiśniowa – jedyną taką w woj. krakowskim, gdzie rozwijał talenty narciarskie, trenując przyszłych medalistów różnych imprez sportowych, a przede wszystkim mistrzów, wicemistrzów, brązowych medalistów Mistrzostw Polski i Świata w biegach narciarskich.

Był trenerem Sylwii Jaśkowiec, wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski, złotej medalistki Mistrzostw Świata Młodzieżowców 2009, brązowej medalistki Mistrzostw Świata w sprincie drużynowym 2015 (z Justyną Kowalczyk), reprezentantki Polski w biegach narciarskich na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver, Soczi i Pjongczang.

Organizował i prowadził wiele obozów letnich Kadry Polski LZS, Kadry Wojewódzkiej i Makroregionu w narciarstwie klasycznym, obozów UKS i organizowanych przez Zarząd Wojewódzki SZS w Krakowie. Zmodernizował i usprawnił wiele obiektów sportowych na terenie gminy Wiśniowa, wybudował trasę narciarską w Wierzbanowej, na której w 1987 rozegrano Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Organizatorem Festiwalu Sportowego im. Kazimierza Bubuli byli: LKS „MARKAM” Wiśniowa – Osieczany, GOKiS Wiśniowa oraz Gmina Wiśniowa.
Na koniec pragniemy złożyć podziękowania dla sponsorów:

– Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego,

– Starostwo Powiatowe w Myślenicach,

– Urząd Gminy w Wiśniowej,

– SPECJALMED Rafał Szymoniak i Paweł Bubula,

– ECODREW Roman Murzyn,

– TRIPLAST Andrzej i Ewa Murzyn,

– JUSTA Stanisław i Magdalena Twardosz,

– EL-TECH Robert Dudzik,

– TRANSGRABEN Stanisław Bardel,

– DUDZIK Producent Moskitier i Rolet Plisowanych,

– INFANET Sylwester Kus,

– Zespół AVANTAGO,

– UKS „Andrusy” w Lipniku,

– Barbara i Władysław Lechwar,

 

Galerie zdjęć:

https://martfotografia.pl/wyscig-na-nartorolkach-2021

https://martfotografia.pl/masakrator-kids-2021

https://martfotografia.pl/wisniowa-run-2021

https://martfotografia.pl/turniej-szachowy-2021

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Materiał wideo: