Aktualności Hala Sportowa UKS Orliki

Gminny Turniej BRD

W dniu 11.04.2017r.  na obiektach Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej odbyły się gminne eliminacje do powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa  Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Organizatorami turnieju byli: Urząd Gminy Wiśniowa, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Zespół Placówek Oświatowych w Wiśniowej.
Celem organizowanego turnieju było popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
W turnieju udział wzięły reprezentacje szkół: (ZPO Wiśniowa, ZPO Kobielnik, ZPO Lipnik, ZPO Glichów). W kategorii „szkoły podstawowe” zwyciężyła drużyna  ZPO Wiśniowa w składzie: (Mikołaj Lenart, Grzegorz Chlipała, Agata Obajtek, Weronika Tokarz), w kategorii „gimnazjum” ZPO Wiśniowa, którą reprezentowali uczniowie: (Konrad Pilch, Gabriela Rokosz, Michał Rokosz).

Zgodnie z regulaminem turnieju na eliminacje składały się trzy części. Pierwsza polegała na sprawdzeniu wiedzy teoretycznej z zakresu wiedzy o ruchu drogowym w postaci  rozwiązania testu. Druga część polegała na sprawdzeniu wiedzy praktycznej z pierwszej pomocy. Trzecia część była zdecydowanie najbardziej widowiskowa, ponieważ każdy uczestnik sprawdził swoje umiejętności praktyczne podczas pokonywania specjalnego toru przeszkód jadąc rowerem. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom drużyn za udział w eliminacjach. Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację:
 

Końcowa klasyfikacja drużynowa w kategorii szkół gimnazjalnych przedstawia się następująco:

1 miejsce – Gimnazjum Wiśniowa

2 miejsce – Gimnazjum Lipnik

 

Drużyna zakwalifikowana do turnieju powiatowego – Gimnazjum Wiśniowa

Skład drużyny:

Konrad Pilch

Gabriela Rokosz

Michał Rokosz

Opiekun: mgr Elżbieta Konieczna

 

Końcowa klasyfikacja drużynowa w kategorii szkół podstawowych przedstawia się następująco:

1 miejsce – SP Wiśniowa

2 miejsce – SP  Kobielnik

3 miejsce – SP Glichów

4 miejsce – SP Lipnik

 

Drużyna zakwalifikowana do turnieju powiatowego – Szkoła Podstawowa w Wiśniowej

Skład drużyny:

Mikołaj Lenart

Grzegorz Chlipała

Agata Obajtek

Weronika Tokarz

Opiekun: mgr Elżbieta Konieczna

 

Najlepszy Zawodnik – kat.gimnazjum: Konrad Pilch

Najlepszy Zawodnik – kat. szkoła podstawowa: Mikołaj Lenart

Leave a Reply