Aktualności

XL Sztafeta Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCh

Komitet Organizacyjny XL Sztafety Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCh serdecznie zaprasza reprezentacje szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu myślenickiego oraz zaprzyjaźnionych powiatów, inne organizacje (w tym służby mundurowe, urzędników) oraz indywidualnych pełnoletnich biegaczy do udziału w kolejnym biegu sztafetowym, który odbędzie się 18 września 2023 roku, na trasie: Wiśniowa – Dobczyce.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął pan Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Zachęcamy Państwa do licznego udziału w imprezie, której założeniem jest nie tylko współzawodnictwo sportowe, ale i upamiętnienie pacyfikacji wsi Wiśniowa i Lipnik. Mamy nadzieję, że ta żywa lekcja historii, o wydźwięku patriotyczno– wychowawczym, przybliży młodym ludziom wydarzenia, jakie miały miejsce przed laty oraz pozwoli patrzeć na teraźniejszość w kontekście przeszłych wydarzeń. Będziemy wdzięczni za pomoc w promocji wydarzenia. Liczymy również na to, że zdecydujecie się Państwo wystawić swoje drużyny do udziału w biegu. Od kilku lat, w wydarzeniu mogą brać udział drużyny reprezentujące samorządy, instytucje czy służby mundurowe.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników oraz doświadczenia z lat ubiegłych zwiększone zostały siły i środki zabezpieczające sztafet. Zawodnicy oczekując na start będą przebywać w specjalnie do tego przygotowanych boksach znajdujących się na poboczu drogi. Dodatkowo przed startem każdy opiekun grupy zostanie poinformowany o tym jak bezpiecznie wysadzać uczestników biegu oraz dostanie instrukcję dla przewoźników.

Zgłoszenia (wyłącznie na kartach zgłoszeń Organizatora) należy dostarczyć do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach, w nieprzekraczalnym terminie do 12 września 2023 r. (ul. Szkolna 43, 32-410 Dobczyce, tel. 533 990 660, e-mail: biuro@mgokis.dobczyce.pl). Oryginały kart wraz z oświadczeniami, zgodami oraz imiennymi listami uczestników, należy przedłożyć w dniu biegu.

Program minutowy (18 września 2023):
Godz. 8:00 – Msza św. Na Cmentarzu Parafialnym w Wiśniowej
– Wystawienie warty honorowej, odczytanie odezwy, złożenie kwiatów
9:15 – Zbiórka drużyn przy Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach
9:30 – Odprawa kierowników
10:15 – Uroczystości w Rynku w Dobczycach.
– Wystawienie warty honorowej, odczytanie odezwy, złożenie kwiatów
10:45 – Rozwiezienie uczestników na trasę
11:30 – Start pierwszych uczestników w Wiśniowej
Ok. Godz. 12:30 Przybycie zawodników na metę w Dobczycach
13:30 – Ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i dyplomów (godzina podana orientacyjnie, może ulec zmianie)

Organizatorzy: Gmina i Miasto Dobczyce, MGOKiS Dobczyce, Gmina Wiśniowa,

Partnerzy: RW LZS Kraków, Starostwo Powiatowe w Myślenicach – Powiat Myślenicki, LKS Markam Wiśniowa-Osieczany

Karta zgłoszenia dla indywidualnych zawodników, zgody, oświadczenia

Karta zgłoszenia dla innych organizacji, zgody, oświadczenia

Karta zgłoszenia dla szkół, zgody, oświadczenia

Regulamin biegu sztafetowego